Specialisté na konstrukce z kamene
technická příprava, výroba, montáž

   
 Kamenická výroba
Vzorník materiálů
Detail obratů
Fotogalerie
Projekce
Kontakty

PROJEKČNÍ PRÁCE

Rodinná firma byla založena po r. 1989. Poskytujeme služby jak na úrovni technické dokumentace, tak i konzultační a poradenskou činnost. Projekční dokumentace zahrnuje zakázky interiérové (např. kuchyňské linky, schodiště, krby, obklady), exteriérové (např. obklady, dlažby, parapety). Tato je zpracovávána na špičkové úrovni s návazností na kamenické firmy zabývající se zpracování přírodního kamene.

Vypracování realizačních výkresů předchází technická příprava pro cenovou nabídku či výběrové řízení. Na vyžádání provádíme kamenickým firmám podklady pro cenové nabídky a to po předběžném přeměření a specifikaci požadovaného kamenického díla a případných doplňkových konzultacích s architekty tak, aby cenová nabídka obsahovala všechny náležitosti.

Samozřejmostí dodání realizačních výkresů jsou též potřebné konzultace se zástupci navazujících řemesel a potřebná technická pomoc při zakládání – zahájení montáže. Realizační výkresy provádíme ke všem typům kamenických prací v novostavbách i při rekonstrukcích historických objektů.

Dokumentace je zpracována počítačovým programem kompatibilním s Auto CAD a je tím používáno elektronické komunikace s architekty jako podklad pro připomínková řízení při tvorbě kamenořezu a potřebných detailů. Zaměřování provádíme s využitím laserové techniky. Nutné pro následné zpracování počítačovým programem.

Dokumentaci dodáváme v papírové a elektronické podobě v naskenovaném provedení.

K dokumentaci dle potřeby dodáváme šablony v sololitovém provedení, nebo na CD jako podklad pro výrobu kamenných prvků vodním paprskem.

Kamenictví Vítek